تبلیغات
 آموزش کسب و کار اینترنتی
لینک های وب

مهم ترین عوامل مؤثر در سرعت بارگذاری سایت (آموزش کسب و کار اینترنتی)

به سرعت بارگذاری سایت خود اهمیت دهید 

حفظ سرعت مهم ترین مسئله در مورد دسترسی کاربران به سایت است. در دنیای پر مشغله امروز که فضای مجازی مملو از رقابت است، افراد فرصت زیادی برای پرداختن به یک سایت خاص را ندارند و اگر سایتی کند باشد، به احتمال زیاد مشتریان زیادی را از دست می دهد..همچنین این مسئله در بهینه سازی سایت موثر است


افراط در کدنویسی

 استفاده از کدهای بیش از حد و زیاد، سبب پیچیده شدن صفحات وب شده و در نتیجه سرعت بارگذاری صفحات کاهش می یابد. داشتن یک ساختار ساده ، ضروری است. این کار سبب بارگذاری سریع تر صفحه شده و در نهایت به  افزایش ترافیک سایت می انجامد .

 این از مهم ترین دلایلی است که در استخدام برنامه نویس یا برون سپاری طراحی سایت خود، باید به میزان تخصص و تجربه برنامه نویسان و شرکت های طراحی سایت دقت کنید. در برنامه نویسی، هزاران راه برای نوشتن یک برنامه وجود دارد، اما همه آن ها لزوما خوب و بهینه نیستند و کوتاه بودن کدها و مرتب بودن ساختار کدنویسی در سرعت و کارایی سایت نقش بسیار مهمی دارد.

 استفاده از عکس های سنگین و فراوان

 فایل های پرحجم و سنگین همیشه ایجاد مشکل میکنند  و اگر از تعداد زیادی تصویر داشته باشید، بدون شک سرعت بارگذاری سایت پایین می آید. اگر زمان بارگذاری سایت طولانی شود، کاربران، وبسایت شما را ترک کرده و به سایت دیگری می روند. پس اگر می خواهید سایتتان به سرعت لود  شود بهتر است تعداد و حجم تصاویر مورد استفاده را کمتر کنید. به بیان ساده تر، از تصاویری با اندازه سازگار با وب (web-friendly) استفاده کنید

 

 استفاده از فلش (Flash)

با اینکه استفاده از فلش طرح های گرافیکی و انیمیشن های زیبایی را پدید می آورد اما از طرف دیگر سرعت بارگذاری سایت را کاهش میدهد وازحافظه سیستم کاربر مصرف می کند. این مسئله می تواند موجب نارضایتی کاربران شده و باعث شود کاربران به وبسایت دیگری بروند

نکته بسیار مهم: محتوای فلش توسط موتورهای جستجو ایندکس نمی شود که این برای سئو خوب نیست. با اینکه استفاده از فلش منسوخ شده است اما هنوز هم بعضی از شرکت های خاص بر طراحی مبتنی بر فلش، متکی هستند. داشتن یک هدر فلش، ظاهر زیبایی را به وبسایت می دهد. اما اگر بیش از این از فلش استفاده شود، کاربران وبسایت کم خواهند شد.

 استفاده بیش از حد از ویدیو

زمان بارگذاری ویدئوها که اصطلاحا Buffering time است پهنای باند اینترنت کاربر را به شدت مصرف می کند. این مسئله می تواند سبب کاهش سرعت سایت شود. هر چقدر از ویدئوهای بیشتری استفاده شود، زمان بارگذاری نیز زیاد میشود و به این ترتیب یقیناً سرعت بارگذاری وبسایت پایین خواهد آمد.

 استفاده از نسخه های مختلف JQuery 

معمولاً در CMS ها (سیستم های مدیریت محتوا) برنامه های مختلفی موجود است که هر یک از آن ها ممکن است از JQuery استفاده کنند.  اگر این برنامه ها نیازمند نسخه های مختلف JQuery  باشند ،باعث سنگینی و کندی سایت می شوند

کدهای نامناسب جاوا اسکریپت

کدنویسی ضعیف دشمن سرعت بارگذاری صفحه می شود و صفحه را سنگین می کند. بنابراین  استفاده از جاوا اسکریپت نیاز به دقت فراوانی دارد. پس جاوا اسکریپت باید بدرستی مورد استفاده قرار بگیرد و در جهت بهبود عملکرد سایت باشد نه کاهش عملکرد آن.

 

هر چه وبسایت پر زرق و برق تر، زمان بارگذاری طولانی تر

هر چند وجود نوار ابزارهای جانبی، کلیدهای دسترسی به شبکه های اجتماعی و تصاویر پویا می تواند کاربران را تحت تأثیر قرار دهد، اما لزوماً به این معنا نیست که چنین امکاناتی قادر به جذب مخاطب نیز هست. امکانات فانتزی، سنگین بوده و در واقع مشکلی بر سر راه بارگذاری سایت هستند. در حالی که کاربران به دنبال کسب اطلاعات به سایت شما می آیند و اگر اطلاعات را به سرعت دریافت نکنند، ناراضی خواهند بود.

استفاده از فرمت نادرست عکس

فرمت های مناسب و رایج عکس ها برای مرورگرهای مختلف png، jpeg و gif هستند که هر یک برای نوعی از عکس ها بهتر است. مثلا jpeg برای عکس هایی که بوسیله دوربین های عکاسی گرفته شده  مناسب تر است و png برای آیکون ها یا تصاویری که رنگ های کمتر و زمینه ای شفاف دارند. gif هم بهترین فرمت برای عکس های متحرک است. استفاده از فرمت نادرست، در بارگذاری سایت مشکل ایجاد خواهد کرد. 

درخواست های متعدد HTTP

در یک وبسایت، تصویر، متن یا هر چیز دیگری باید متناسب باشد. استفاده بیش از حد از تصاویر، کدنویسی یا CSS ممکن است در فرآیند بارگذاری وبسایت مشکل ایجاد کند زیرا در هنگام اجرای سایت در مرورگر، برای هر فایل درخواست جداگانه ای داده میشود. قرار دادن همه عناصر سایت در یک فایل و یا اجرای همزمان آن ها می تواند زمان بارگذاری را کوتاه تر کند.

یکی کردن تصاویر با استفاده از تکنیک Spriting

یکی از مهم ترین اقدامات برای کاهش درخواست های از HTTP استفاده از تکنیک Spriting در CSS است که همه تصاویررا به صورت یک فایل تصویری واحد در می آورد. سپس بخش مورد نظر برای نمایش با استفاده از CSS تعیین می شود. استفاده از این تکنیک نسبت به حالتی که هر تصویر در یک فایل جداگانه ارائه می شود، سبب بهبود سرعت بارگذاری وبسایت خواهد شد.

استفاده از میزبان مشترک

هر چند میزبانی مشترک (shared hosting)، مقرون به صرفه ترین روش میزبانی سایت است اما این روش می تواند سرعت بارگذاری وبسایت - به ویژه اگر دینامیک و پیچیده باشد- را تحت تاثیر قرار دهد. دلیل این مسئله این است که در میزبانی مشترک، امکانات سرور مانند دیتا، مموری، فضای دیسک و ... بین وبسایت های متعددی که بر روی آن سرور میزبانی شده اند، تقسیم می شود و در نتیجه زمان بارگذاری صفحه وب، افزایش می یابد. بنابراین برای وبسایت هایی که دینامیک، محتوا-محور و کاربر-محور هستند و ترافیک زیادی دارند، باید از میزبان اختصاصی یا سرور مجازی یا میزبان ابری مناسب استفاده کنید.

عدم استفاده از cache

فراوانی داده های سایت-بویژه سایت های دینامیک و پیچیده- که هر بار موقع بارگذاری فراخوانده می شوند می تواند سبب کندی سایت شود. برای حل این مشکل لازم است موارد ناخواسته از کش ها و سایت پاکسازی شود بخشی از اطلاعات در سرور و بخشی در مرورگر کاربران کش شود. تا سرعت سایت افزایش یابد.

عدم استفاده از شبکه های جهانی توزیع محتوا (CDN)

وبسایت هایی که می خواهند در همه جا مخاطب داشته باشند، باید در شبکه جهانی توزیع محتوا میزبانی شوند که چندین مرکز داده در سراسر دنیا دارد. CDNها به این طریق باعث افزایش سرعت بارگذاری سایت ها می شوند که محتوای اینترنتی مانند متن ها، عکس ها، فایل های رسانه ای، اسناد قابل دانلود و... را از نزدیک ترین مرکز داده دریافت نموده و به کاربر ارائه می دهند .

در مواردی که از CDN استفاده نمی شود، برای کاربرانی که دور از سرور هستند، وبسایت به کندی باز می شود و این مسئله سبب می شود که آن سایت عملاً به بخشی از مخاطبان هدف خود، دسترسی نداشته باشد.

منبع:web24.ir
طبقه بندی: آموزش کسب و کار اینترنتی،  کسب و کار اینترنتی،  بهینه سازی سایت،  سئو، 
برچسب ها: بهینه سازی سایت،  

تاریخ : سه شنبه 25 خرداد 1395 | 15:06 | نویسنده : leila khosravian | نظرات

  • paper | پارس خودرو | مای بی اف